Pakiet umów dla zespołu umowa o pracę, zlecenie, B2B

KUP TERAZ

Pierwotna cena wynosiła: 597,00 zł.Aktualna cena wynosi: 499,00 zł.


Podziel płatność bezkosztowo na 42,00  miesięcznie

Poznaj ten produkt:

Zadbaj o swoje dokumenty!

Pakiet dokumentów zawiera wzór:

  1. umowy o pracę
  2. umowy zlecenie
  3. umowy B2B

 

UMOWA O PRACĘ 

Zgodnie z art. 29 Kodeksu Pracy umowa o pracę określa strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności: rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia, wymiar czasu pracy, dzień rozpoczęcia pracy. Są to obligatoryjne elementy umowy, które de facto zmieszczą się na jednej stronie A4.

Proponowany przez Kancelarię projekt Umowy stanowi rozszerzoną propozycję zapisów, wypracowaną przez lata praktyki zawodowej w branży prawnej oraz branży Beauty, gdzie najczęściej można spotkać się z problemami związanymi z niewykonywaniem obowiązków pracowniczych, kradzieżą bazy danych klientów, oferowaniem klientom usług poza salonem Pracodawcy, nakładaniem klientów do skorzystania z usług konkurencji, nakłanianiem Pracowników do zmiany zatrudnienia, żądaniem usunięcia wizerunku Pracownika z portali społecznościowych Pracodawcy itp.  Z tego względu szczególnie ważne jest umieszczenie w umowie o pracę zapisów co do zakazu konkurencji w czasie obowiązywania umowy o pracę oraz zgody na wykorzystanie wizerunku Pracownika. Jednak jeśli jakiś zapis Umowy, który nie jest obligatoryjny Tobie nie odpowiada – po prostu go wykreśl i wykorzystaj Umowę w pozostałym zakresie.

UMOWA ZLECENIE

Umowa zlecenie jest obecnie najczęściej stosowaną umową w branży Beauty. Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną  i dlatego nie może zawierać elementów wynikających z artykułu 22. § 1. Kodeksu pracy. Umowa ta nie może zawierać istotnych warunków umowy o pracę – czyli np. stały grafik pracy, urlop, podporządkowanie Pracodawcy. Zawarcie umowy zlecenie, kiedy pracownik świadczy umowę o pracę jest obarczone dużym ryzykiem. Jak wskazuje Sąd Najwyższy: „Decydujące znaczenie w definicji stosunku pracy […] ma dyspozycyjność pracownika i jego podporządkowanie kierownictwu pracodawcy – podporządkowanie to pozwala na odróżnienie stosunku pracy (np. umowy o pracę) od stosunku cywilnego (np. umowy o świadczenie usług, umowy zlecenia). Obowiązek codziennego stawiania się do pracy (przebywania w miejscu pracy – np. w sklepie, w godzinach pracy – np. w godzinach otwarcia sklepu) oraz wykonywanie na bieżąco poleceń przełożonego, który codziennie kontroluje wykonanie jego poleceń osobiście albo telefonicznie, może świadczyć o wykonywaniu pracy w reżimie pracowniczego stosunku zobowiązaniowego mimo zawarcia umowy o świadczenie usług (umowy zlecenia)” – postanowienie SN – Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 16 marca 2021r. sygn. II PSK 45/21. Nazwanie umowy przez strony „umową zlecenia” nie stanowi przeszkody do jej zakwalifikowania jako umowy o pracę – na co również wielokrotnie wskazywał Sąd Najwyższy.


UMOWA B2B

Nasza propozycja Umowy B2B – zawiera rozszerzoną propozycję zapisów, niewymaganych przepisami prawa, ale stworzonymi wypracowaną przez lata praktyką zawodową w branży prawnej oraz branży Beauty, gdzie najczęściej można spotkać się z problemami związanymi z niewykonywaniem obowiązków, kradzieżą bazy danych klientów, oferowaniem klientom usług poza salonem, nakładaniem klientów do skorzystania z usług konkurencji, nakłanianiem innych pracowników/zleceniobiorców do zmiany zatrudnienia, żądaniem usunięcia wizerunku z portali społecznościowych salonu itp.  Z tego względu szczególnie ważne jest umieszczenie w umowie B2B zapisów co do zakazu konkurencji w czasie obowiązywania umowy oraz zgody na wykorzystanie wizerunku. Jednak jeśli jakiś zapis umowy, który nie jest obligatoryjny Tobie nie odpowiada – po prostu go wykreśl i wykorzystaj umowę w pozostałym zakresie.

 

Przy współpracy dokument prawny przygotowała Marzena Tajsner

Adwokat, doradca restrukturyzacyjny, właściciel Kancelarii Tajsner. Twoi Prawnicy oraz przedsiębiorca. Właścicielka SPA w Poznaniu. Swoją wiedzę i doświadczenie przekłada na wsparcie z zakresu prawa dla przedsiębiorców, w szczególności  z branży Beauty

Mówi o przepisach, doradza, jak prowadzić działalność, podpowiada, jak zabezpieczyć się przed potencjalnymi pułapkami.

Zajmuje się również tematem nieuczciwej konkurencji – ze szczególnym naciskiem na branżę Beauty, ponieważ branża ta napotyka szereg problemów w tym zakresie. Z tego względu – uczy właścicieli salonów Beauty, właścicieli gabinetów lekarskich jak poradzić sobie z nieuczciwymi zrachowaniami pracowników i konkurencji.

Więcej wzorów umów na stronie www.beautyboss.pl/dokumenty

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Subscribe

Just subscribe to my newsletter
to receive all fresh posts

Subscribe

Just subscribe to my newsletter
to receive all fresh posts