Beauty Boss
LOVE. LOVE. LOVE. Jak stworzyć promocję w salonie beauty?
LOVE. LOVE. LOVE. Jak stworzyć promocję w salonie beauty?

„Promocja walentynkowa” ze stokowymi zdjęciami – to już było. Zobacz jak bez kosztowo, tylko angażując swój czas możesz ściągnąć wzrok odbiorców. W artykule w 6 punktach pokażę Ci jak stworzyć skuteczną promocję na każdą okazję odnosząc się do przykładu zbliżających się Walentynek.

Promocja, która ściąga wzrok! Przez cały rok mamy tematyczne święta, gdzie przeważnie dodajemy z tej okazji specjalne promocje. Najbliższe, głośne święto, o którym warto poinformować naszych gości to Walentynki.

14.02. Walentynki, dzień zakochanych – czy jesteś przygotowana marketingowo na te działania? A może przez brak pomysłu odpuszczasz jakiekolwiek inicjatywy związane z tym świętem, które świetnie może podbić nasze usługi?

Zacznijmy od początku! Zdradzę Ci kilka trików, jak przygotować się do 14 lutego dbając o odpowiedni komunikat tekstowy i wizualny.

Zwrócić uwagę swoich gości! Jak? Przygotujmy razem strategię

 1. Kto jest Twoją grupą odbiorców?
  Kobiety?
  Mężczyźni?
  Kobiety, mężczyźni …  i może dzieci?

To bardzo ważne, by wiedzieć do kogo kierujemy nasze usługi, iż wtedy formę treści możemy to uwzględnić w naszym komunikacie.  Odnosząc się do Walentynek – myślę, że nie jeden mężczyzna chciałaby uszczęśliwić kobiety, które kocha (mamę, żonę, córkę, przyjaciółki… ) nie ograniczaj się do jednego przesłania.
Zapisz swoją grupę odbiorców, ustal styl w jakim chcesz się z nimi komunikować „Pan i Pani” / „Zakochani” …  i idziemy dalej.

 1. Wymyśl niestandardową nazwę!
  „Walentynki w spa” to już było. Ustalając sobie za cel by trafić w ten dzień do par, jak i by mężczyzna kupił dla kobiety bon, albo kobieta dla mężczyzny – można posilić się o nazwy:„czas na miłość”, „błogi relaks”, „raj na ziemi w (nazwa salonu)”, „2x więcej miłości”, „dla królowej”, „księżniczka w spa”, „dla boss’a”, „all we need is love and (nazwa zabiegu)”, „ Love is in the air”… 😉
 2. Mamy nazwę, zadbajmy o treść
  Opisz hasłowo na czym polega zabieg/zabiegi/specjalne pakiety i jakie planujesz dodatkowe atrakcje, jak się skorzysta ze „specjalnej okazji”.  By dodać dynamizmu w komunikacje i emocji – używaj emotikon! (klik)Pamiętaj podać we wpisie wszystkie informacje kontaktowe i możliwości zakupu bonu. I kolejne wskazówki:
 • Jeśli zachęcamy do zakupu bonów na prezent, daj o tym informację! Że bony podarunkowe u Ciebie są pakowane w piękne pudełka i wkładane do torebki. Dziś już ładna koperta – to mało, to ma konkurencja, a co masz Ty?
 • Jeśli masz rezerwacje online np. moment.pl – również nie zapomnij zostawić linka, dzięki czemu podążamy za technologią, a nasi goście mogą zapisywać się do nas o każdej porze dnia i nocy.Mamy komunikat, który przekazuje wszystkie informacje, idziemy dalej.

4. Przekaz wizualny zachęcający do zatrzymania się i kliknięcia
Klika kluczowych rad:

 • Wykorzystaj własne zdjęcie! Bye Bye stokowe obrazy. Z daleka dziś widać, że zdjęcia są kupione. Za te pieniądze, wydane na stronach z płatnymi zdjęciami, zapłać raz na jakiś czas fotografowi i ciesz się swoimi ujęciami. Podbija to spójność.
  TIP dla BeautyBoss: w ostateczności możesz skorzystać ze strony, z darmowymi zdjęciami: PEXELS.COM
 • Jak już tworzysz grafikę – OCZYWIŚCIE w darmowym programie canva.com (obcinaj koszty BeautyBoss) to pamiętaj stworzyć grafikę nie tylko ze zdjęciem, ale chociaż jednym głównym hasłem (nie może być za dużo treści), gdzie w ułamku sekundy użytkownik będzie wiedział co mu oferujemy i z jakiej okazji.
 • SPÓJNOŚĆ!!
  masz np. czarno-zielone logo – to używaj tych kolorów i podobnych czcionek z logo, a najlepiej tych samych. Oczywiście przy walentynkach wskazany jest czerwony akcent a np. na Wielkanoc – żółty, ale nie szalej z innymi kolorami i czcionkami niż logo. Wprowadza to chaos i wiele czcionek oraz kolorów nie będzie nawiązywać to do stylu salonu oraz komunikatu wcześniej dodawanego w Twoich social media.
 • Pokazuj usługę „w akcji” jaką chcesz sprzedać. Masz w ofercie specjalnej masaż? Przygotuj odpowiednio gabinet, przygaś światła, zapal świece i muzykę, a co najważniejsze wykonuj na modelce masaż NAGRYWAJĄC TO. Pokazanie usługi „ w akcji” budź większe pragnienie posiadania go = to są emocje = one sprzedają i są kropką nad „i” podczas naszej decyzji zakupowej.
  Daj kolejny bodziec do zakupu! Pokaż jak piękne ten bon pakujecie! Z jaką gracją, może z wysypanymi serduszkami w środku? Myśl! Co by Cię poruszyło, co zaskoczy i Twoich gości?
 1. Oprócz ciekawej nazwy, grafiki – jak zadbasz o to, że stworzona promocja będzie w szczególności nawiązywać i zachęcać do dnia zakochanych?
  Tu polecam dla wszystkich gości lampkę szampana lub wina (oczywiście w cenie). Rozsypać serduszka, zapalić więcej świec…
 2. Cena – czy musi być zaniżona? Nie do końca.
  Jestem zwolenniczką dodawania czegoś EXTRA do zabiegu w standardowej cenie niż jej zaniżanie.
  Pomyśl, co możesz dodać do standardowej ceny EXTRA – lampkę wina, wybraną muzykę, więcej czasu w vip room, może owoce, babeczki od zaprzyjaźnionej piekarni, kwiatka dla Pani, którego będzie wręczać po np. masażu dla dwojga gość dla swojej lubej 😉
  Pobudź szare komórki i wykorzystaj zasoby, znajomości i możliwości jakie masz dookoła siebie.

Jak stworzysz cały komunikat słowny i wizualny pytanie kluczowe brzmi: CZY POBUDZA CIĘ ON EMOCJONALNIE? Jak tak, to bingo! Bo to emocje, tym bardziej przy święcie zakochanych biorą górę przy decyzji zakupowej i to one powinny prowadzić cały komunikat.

Wspieraj miłość = wspieraj emocje = przyniesie Ci to większy zysk promując Walentynki w Twoim miejscu beauty!

Powodzenia Beauty Boss!

Jak te rady były dla Ciebie cenne udostępnij, podaj dalej artykuł i daj mi znać co udało Ci się wdrożyć J

Jeśli chcesz stworzyć strategię marketingową na długofalową promocję – odezwij się! Pomogę Ci wszystko ustawić tak, by budzić pragnienie zakupu u Twoich gości.

Aleksandra Dworska
Ekspert od budowania silnych marek w branży beauty